خانه / تازه ها / راهی جبهه می شوم به خاطر حفظ اسلام
راهی جبهه می شوم به خاطر حفظ اسلام

راهی جبهه می شوم به خاطر حفظ اسلام

در بخشی از وصیت نامه شهید دانش آموز علی رمضانی آمده است: به برادرانم اعلام می کنم پیرو راه من باشند، من راهی جبهه می شوم به خاطر حفظ اسلام.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره سرداران،امیران،فرماندهان و ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه، اواخر سال ۶۶ جوانی به دنیا آمد که بعدها به عنوان سرباز امام (ره) به جبهه های حق علیه باطل رفت، مثل همسن و سال های خودش راهش را انتخاب کرد. و به ندای رهبر کبیر انقلاب لبیک گفت.

شهید علی رمضانی در ۲۴ اسغند ماه سال ۱۳۴۸ در روستای کاشانتو بیستون دیده به جهان گشود . دوران ابتدایی را در زادگاهش گذراند و برای دوران راهنمایی و دبیرستان به شهرستان بیستون مهاجرت کرد .

از همان بچگی در برنامه های هیئت های مذهبی خصوصا ماه محرم شرکت می کرد . سال سوم دبیرستان بود که تصاویر جبهه را از تلویزیون تماشا می کرد که چگونه دشمن غاصب به کشور عزیزمان حمله میکند ، در آن زمان بود درس و تحصیل را رها کرد و گفت الان دفاع از دین و ایمان و ناموس ما واجب است زمان برای فراگیری علم بسیار است .

سپس از طرف بسیج عازم جبهه شد و در ۲۴ اسفند سال ۶۶ در حلبچه ( منطقه شاخ شمیرا) بر اثر اصابت ترکش دشمن بعثی به ناحیه سرو گردن و پشت به درجه رفیع شهادت نائل آمد .

وصیت نامه شهید دانش آموز

اول از هرچیز از مادرم می خواهم که نگران من نباشد من می خواهم داوطلبانه و عاشقانه همچون یاران حسین (ع) به جبهه بروم و به اجانب ثابت کنم که اسلام دینی است بالاترین دینها و همیشه پابرجا و استوار است . مادر جان می خواهم بسیجی شوم و به جبهه بروم .

امیدوارم که زحمتهایی که برای من کشیده ای مرا حلال کنید . من هیچ وقت آن همه مهر و محبتهای شما را فراموش نخواهم کرد . اگر چنانچه شهادت نصیب من شد مرا حلال کنید و به خواهرانم اعلام می کنم که هیچ برای من ناراحت نباشند و به پدرم و برادرانم بطور کتبی در این وصیت نامه اعلام می کنم که پیرو راه من باشند من راهی جبهه می شوم به خاطر حفظ اسلام …

درباره ‌ی admin

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>