خانه / اخبار / سردار فضلی در مراسم بزرگداشت آزادسازی پاوه: اینجا خون شیعه و سنی برای اسلام آمیخته شده است
سردار فضلی در مراسم بزرگداشت آزادسازی پاوه: اینجا خون شیعه و سنی برای اسلام آمیخته شده است

سردار فضلی در مراسم بزرگداشت آزادسازی پاوه: اینجا خون شیعه و سنی برای اسلام آمیخته شده است

جانشین سازمان بسیج مستضعفین، گفت: دشمن وحدت ما را نشانه گرفته است اما غافل از اینکه خون های شیعه و سنی در این دیار در هم تنیده شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کنگره سرداران،امیران،فرماندهان و ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه،

مراسم گرامیداشت سالروز عملیات آزاد سازی پاوه در ۲۶ مرداد پیش از ظهر امروز سه شنبه با حضور سردار علی فضلی جانشین سازمان بسیج مستضعفین در این شهرستان برگزار شد.

 

سردار فضلی در این مراسم طی سخنانی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی، دانشمندان شهید و شهدای مدافع حرم، بر  ۹۸۰۰ شهید شیعه و سنی استان کرمانشاه، شهدای شهرستان پاوه و منطقه اورامانات و شهیدان آزادسازی پاوه درود فرستاد.

 

فضلی گفت: خداوند را شاکریم از اینکه در این روز به یاد ماندنی، حماسی و تاریخی برای مردم شریف پاوه، توفیق حاصل شد که در جمع برادران و خواهران اهل سنت و خانواده های معزز شهیدان باشیم.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به رشادت های شهید چمران، شهید اصغر وصالی و دیگر شهدای عملیات شکست حصر پاوه، افزود: آنچه که در ذهن مردم شریف ما قرار دارد این است که استان کرمانشاه حماسه های بزرگی را در دل خود جای داده و یکی از آنها حماسه پاوه است.

 

فضلی تصریح کرد: استان کرمانشاه همچنین آغاز جنگ و مقاومت و جوانمردی مردم در شهرستان های گیلانغرب، قصرشیرین، نفت شهر، سومار، سرپلذهاب و استقبال از آزادگان عزیز در سال ۵۹ که امروز سالگرد بازگشت این عزیزان است را در یاد و خاطر خود دارد.

 

وی گفت: همچنین حوادث پایان جنگ از جمله عملیات غرور آفرین مرصاد نیز در دل استان کرمانشاه جای دارد، اما اگر بخواهیم به بخشی از اینها ورود پیدا کنیم در می یابیم که امام راحل (ره) به همراه دیگر علما، مراجع، شهدا و آحاد مردم شریف ما بستر پیروزی انقلاب اسلامی را فراهم کردند و با فداکاری و عبرت گرفتن از همه تاریخ انقلاب به ثمر رسید.

 

فضلی افزود: این پیروزی انقلاب اوج عصبانیت استکبار را به دنبال داشت و پس از آن گروه های ضد انقلاب برای تجزیه طلبی در نقاط مختلف ایران اسلامی از جمله پاوه و اورامانات فضای سختی را برای مردم ایجاد کردند و لذا شما شاهدید که برخی از استان ها و برخی از شهرها به شدت درگیر در این حوادث مواجهه با ضد انقلاب و منافقین و معاندین در ابعاد پیروزی انقلاب شدند.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به حصر پاوه و فرمان تاریخی و نورانی امام راحل (ره) برای شکست این حصر، تصریح کرد: به دنبال این فرمان مردم شیعه و سنی باز هم به میدان آمده و اوج حماسه را در ۲۶ مرداد از خود به نمایش گذاشتند.

 

سردار فضلی با بیان اینکه رزمندگان ایران اسلامی به مقاومت در جهان هویت دادند، افزود: رزمندگان ما امروز با حضور خود در جبهه‌های عراق و سوریه به مسئله مقاومت در جهان هویت بخشیده اند.

 

وی گفت: در برخی مناطق تا ۱۰۰  کیلومتر و کمتر دشمن تا مرزها نفوذ کرده و اینجا عمق فرمان و تدبیر امام (ره) را شاهدیم که فرمود: هر کسی می تواند در مقابل پیشروی دشمن ایستادگی کند تکلیف دارد.

 

فضلی با بیان اینکه امروز ایران الگوی مقاومت در سراسر جهان است، اظهار داشت: اگر آن روز فقط ایران و مرزهای ما مورد تعرض بود امروز دشمنان جهان اسلام را مورد تعرض قرار دادند و این الگوی مقاومت را که شما در سالیان گذشته نشان دادید الگوی مقاومت اسلامی در سراسر گیتی است.

 

جانشین سازمان بسیج مستضعفین بر لزوم هوشیاری در مقابل توطئه های دشمنان تاکید کرد و افزود: باید مراقب باشیم، چرا که دشمن دنبال این است که بین ما و امام و ولی ما فاصله بیندازد.

 

سردار فضلی ادامه داد: دشمن وحدت ما را نشانه گرفته است اما غافل از اینکه خون های شیعه و سنی در این دیار در هم تنیده شده است.

 

وی همچنین به نقش ارزنده ماموستا قادری امام جمعه پاوه در وحدت منطقه و روشنگری های ایشان، اشاره کرد و گفت: این مجاهد خستگی ناپذیر مورد عشق و علاقه مقام معظم رهبری هستند.

 

فضلی در پایان با اشاره به امنیت حاکم بر کشور، این امنیت را به واسطه حضور مردم در همه صحنه های انقلاب اسلامی و هوشیاری و بیداری نیروهای امنیتی و انتظامی عنوان کرد.

درباره ‌ی admin

دیدگاهی بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شدفیلد های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>